Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?

Güney Kore Dizi Ve Filmleri
Güney Kore Dizi Ve Filmleri
29
Haz

Güney kore dizi ve filmlerine hayran biri olarak en sevdiğim 3 dizi ve 3 filmin konuları hakkında bilgi vermek istiyorum :) İzlemeden önce ‘Üff ya ne buluyorlar bu kadar herkes takmış bi Güney Kore’ye.’ diye yakınanlardandım ben de. Son bir gün merak edip Güney Kore dizilerinden birini açtım ve ilk bölümünü izledim. O kadar bağlandım ki diziyi bitirmek için sabahlayacak hale geldim. Bu yaz tatile gidemeyip evde ne yapacakları hakkında endişelenenler için harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim :) İşte favorim olan 3 dizi ve 3 film.

DİZİLER :

1-) Personal Taste (Zevk Meselesi) : İzlediğim ilk kore dizisidir kendisi :) Rüyalarıma bile giren konusuyla beni kendine o kadar bağladı ki günde 7 bölüm izleyecek hale geldim :) Konusuna gelinceee… Park Gae In adında bir kızımız var. Bu kızımızın annesi o daha çok küçükken ölmüş. Babası da çok ünlü bir mimar. En meşhur projesi ise ‘San Go Je’ adını verdiği evi. Park Gae In Güney Kore’yi terkeden babasının ardından Park Gae In bu evde en yakın arkadaşı Kim In Hee ile yaşamaya başlıyor. Park Gae In’in bir de sevgilisi var tabii. Sevgilisinin Kim In Hee ile gizli bir ilişkisi var. Fakat Park Gae In’in bundan haberi yok. Hatta bu ilişkide çok ciddiler, evlenme kararı bile almışlar. Fakat Park Gae In hala hiçbir şeyin farkında değil. Kim In Hee’nın biriyle evleneceğini biliyor fakat evleneceği kişinin kim olduğunu bilmiyor. Düğünün yapılacağı mekana girdiğinde Kim In Hee’nın yanında kendi sevgilisini görüyor. Ve resmen yıkılıyor. Bu olaylar olurken Jin Hoo adında bir genç(dizinin en taş erkeği olur kendisiii :D) Park Gae In’in evine girip o evi inceleme peşinde. Çünkü mimarlar arasında düzenlenen bir yarışmada ‘San Go Je’ konseptini kullanmak istiyor. Fakat Park Gae In eve yabancı hiç kimseyi almıyor. Kim In Hee’nın evden ayrılması üzerine yeni bir ev arkadaşına ihtiyaç duyan Park Gae In bir erkekle ev arkadaşı olmanın doğru olmayacağını düşünerek ev arkadaşı olmak isteyen Jin Hoo’yu reddediyor. Sonra Jin Hoo eşcinsel olduğu yalanını söyleyerek Park Gae In’in ev arkadaşı oluyor. Veee Park Gae In, Jin Hoo’nun eşcinsel olduğunu düşünürken bile kendine engel olamayıp ona aşık oluyor. İşte olay tam burada başlıyooor :)

2-) Playful Kiss (Yaramaz Öpücük) : Çok beğenerek izlediğim 2 numaralı kore dizisidir kendisi :) Hatta bu dizinin Personal Taste’den daha güzel olduğunu iddia edenler bile var :) Bu dizide Oh Ha Ni adında sevimli mi sevimli bir kız var :) Fakat sevimliliği haricinde hiçbir işe yaramıyor. Okul sonuncusu olduğu halde okul birincisi olan ve dahi olarak bilinen havalı çocuk Baek Seung Jo’ya karşılıksız bir aşk beslemektedir. Baek Seung Jo’nun babası ile Oh Ha Ni’nin babası çok eski arkadaşlardır. Korede yaşanan çok küçük şiddetli bir depremde sadece Oh Ha Ni’nin evinin yıkılması üzerine Oh Ha Ni ve babası Baek Seung Jo’nun evine taşınır. Veee bu taşınmayla birlikte Oh Ha Ni ve Baek Seung Jo yakınlaşmaya başlaaar :)

3-) A Gentleman’s Dignity (Beyefendinin Haysiyeti) : Oyuncu kadrosunun yaş ortalaması yüksek olduğu halde beni kendine bağlayan bir dizi. Burada esas kızımız otoriter bir öğretmen olan Song Yi Soo’dur. Song Yi Soo profesyonel bir golfçü olan Hong Se Ra ile aynı evde yaşamaktadır. Song Yi Soo arkadaşı olan  mimar Im Tae San’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Fakat Im Tae San, Hong Se Ra’yı görür ve ona aşık olur. Song Yi Soo’dan aralarını yapmasını rica eder ve Song Yi Soo karşılıksız aşkına rağmen onların arasını yapar. Mimar Im Tae San’ın liseden beri arkadaş olduğu 3 kişi vardır. Bu 3 kişiden biri de hem en yakın arkadaşı hem de iş ortağı olan mimar Kim Do Jin’dir. Bir gün öğretmen Song Yi Soo yolda yürürken elinden bir şeyler düşürür ve onu almak için eğilir. O sırada oradan geçmekte olan Kim Do Jin’in çantası Song Yi Soo’nun elbisesinin alt kısmının ipine takılır. Ve Kim Do Jin yürüdükçe Song Yi Soo’nun elbisesi sökülmeye başlar :) Çantasına takılmış bir ip ve o ipin ucunda öğretmen Song Yi Soo’yu gören mimar Kim Do Jin ilk görüşte aşık olur. Kader onları bir daha karşılaştırdığında Kim Do Jin, Song Yi Soo’nun en yakın arkadaşına olan ilgisini farkeder. Fakat onu unutturup kendine aşık etmeye kararlıdır :)

FİLMLER :

1-) A Moment To Remember (Hatırlanacak Bir Anı) : ‘Evim Sensin’ filminin aslıdır. Ağlamaktan gözlerimin şiştiği hatta aklıma geldikçe tekrar tekrar ağladığım ‘Seni Seviyorum.’ repliğiyle biten bir filmdir kendisi. Fakat o öyle bir ‘Seni Seviyorum’dur ki hıçkırarak ağlamama neden olmuştur. Filmde,  Su Jin isimli bayan kahramanımız ve Cheol Su isimli erkek kahramanımız arasında geçen o müthiş aşk anlatılıyor. Her ne kadar bu durum mutlu bir durum olarak görünse de acı gerçek filmin sonlarına doğru ortaya çıkıyor. Bayan kahramanımız çok ciddi bir hastalığa yakalanır ve film inanılmaz bir drama dönüşür. Erkek kahramanın çabası, inadı ve sabrı takdire şayan.  Her şeye rağmen pes etmiyor ve devam ediyor. Ne kadar acı olduğunu bilse de o hala umudunu kaybetmiyor.

2-) A Millionare’s First Love (Bir Milyonerin İlk Aşkı) : Hani bazı filmler vardır yer yer ağlarız sonra susarız. Ben bu filmin yarısında ağlamaya başladım ve sonuna kadar hiç susmadım :) 18 yaşına basan Kang Jae Kyung büyükbabasının mirasının tek varisidir. 18 yaşına girdiğinde mirasın hepsinin kendisine kalacağına emindir. Fakat sonradan ortaya çıkan bir vasiyetle kasabaya yerleşip Boram Lisesi’nden mezun olmadan mirası alamayacağını öğrenir. O gösterişli hayatına arkasında bırakıp kasabaya giden şımarık karakterimiz Kang Jae Kyung orada çocukluk aşkını bulur. Ve olaylar başlaar :)

3-) 100 Days With Mr. Arrogant (Bay Kibirli İle 100 Gün) : Bu film de çok sevdiğim bir komedi filmidir. Her komedi filmine gülmem fakat bu film gerçekten güldürdü beni :) Ha Yeong sıradan bir liseli kızdır. Sinirli bir şekilde yolda yürürken gördüğü bir içecek kutusuna tekme atar ve bu içecek kutusu o sırada lüks arabasıyla geçmekte olan Hyeong Jun’un kafasına çarpar. Dengesizi kaybeden Hyeong Jun kaza yapar ve arabasında ufak bir hasar olur. Ha Yeong’a hasarın çok büyük olduğunu söyler fakar Ha Yeong’un o kadar parası yoktur. Hemen oradan kaçar fakat cüzdanını düşürür. Ha Yeong’u tekrar bulan Hyeong Jun ona 100 gün kölesi olmayı teklif eder. Ha Yeong kabul etmek zorunda kalır. Ve bu 100 gün boyunca olan oluuur :)

29503_119317964766165_4455982_n

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar