Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?

Okul İçin Minik Minik Tüyolar
Okul İçin Minik Minik Tüyolar
5
Eyl

Merhaba Pretty Photography Ailesi,

Malum okulların açılmasına 11 günden kısa bir zaman kaldı.Bende bu zaman içerisinde size bazı öneriler vermek istedim.Okul hepimiz için çok önemli bir mekandır.Özellikle kızlar için.Şimdiki minik tüyolarda sizlere umarım yol gösterir.

 

  • Günlük tutun

 

Günlük tutmak,o gün olanları ayrıntılarıyla yazmak hem sinirlerinizi ve stresinizi boşaltma yönteminiz,hem de neler oldugunu gözden geçirmek arkadaşlarınızı anlamak için size bir fırsat verebilir. Edebiyat ve Türkçe derslerinizde gelişmenizde de yarımcı olacaktır.

 

  • Dersler Çok Önemli

 

Okulda derslerinize verdiginiz önem ögretmenlerinizin size kullandıgı sözlü notlarınızda da büyük etki gösterecektir.Bu nedenle notlar tutun,tekrarlar yapın ve derslerden sonra ögretmenlerinizle konuşun. Bu her zaman faydası olan bir yaklaşımdır.

 

  • Para Biriktirin

 

Okul için harçlık alıyorsanız mutlaka bu paralarınızı biriktirin. Bu paralarınızı biriktirdiginiz ve terzınızı yansıtan bir cüzdan da edinin. Hem anne babanızdan dergi vb. için para istemek zorunda da kalmazsınız.

 

  • Okulun İlk Günü İçin

 

Okulun ilk günü sırt çantanızı götürmeyin.Küçük bir çanta ayarlayın.İçine not defteri,kalem,parfüm,telefon,peçete,ıslak mendil ve her ihtimale karş bir orkid koyun.

 

  • Kendi Özel Yapım Defterinizi Oluşturun

 

Sıkıcı ve hiç tarzınızı yansıtmayan ajandalardan sıkıldınız mı ? O zman ilk iş o defteri kendi tarzınıza göre baştan dekore etmek olsun.Sayfalarını güzelce süsleyin kapagına beyaz bir kagıt yapıştırıp reklendirin.Bu tamamen sizin elinizde !

 

  • Derslerinize Çalışın

 

Kimsenin zoru olmadan okuldan geldikten hemen sonra olmamak suretiyle defterlerinizi açın ve test de çözerek tekrar yapın.Bu hem ailenizi gururlandırır hem de okuldaki performansınızı arttırır.

 

  • Dikkatinizi Dagıtacak Şeyleri Ortadan Kaldırın

 

Ders çalışırken çalışma masanızda ya da çalıştıgınız ortamda olan bütün dikkat dagıtıcı şeyleri ortadan kaldırın.Bu konuya odaklanmanıza yardımcı olur.

 

  • Yeni Arkadaşlar Edinin

 

Eger asosyal bir çevreniz varsa yeni arkadaşlar edinmeniz her zaman sizin için daha iyi olacaktır.

 

Şimdilik size sunabilecegim tüyolar bunlar.Umarım işinize yarar.Bir dahaki yazımda görüşmek üzere xxx

Etiketler:
Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar